Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Ženská obřízka v islámu?

Ženská obřízka v islámu existuje, je dobré ale upřesnit jaká a proč, dále upřesnit, že je nepovinná (spíše se nepraktikuje – ta, která je v islámu povolená)! Provádí se jen v určitých případech, což znamená, některé ženy můžou mít něco v nepořádku, co se jim například nelíbí. Dále jsou hygienické důvody, zápach, zdravotní problémy, velikost apod., v takových případech si své genitálie nechají upravit (doplním, že samozřejmě se to týká i rodičů, pokud u dcery vidí něco v nepořádku – mimo normu, vyhledají řešení).

Pokud budete hledat, najdete příběh o tom, že se má popřípadě odstranit jen to, co je přebytečné a nesmí se přehánět (vychází se z výroku proroka Muhammeda, i kdyby někteří učenci výrok neuznávali, základ zůstává stejný, kompletní ženská obřízka – mrzačení – do islámu nepatří a názory jsou pouze ohledně úpravy předkožky klitorisu)!
Dnes tyto kosmetické úpravy evropské ženy docela často vyhledávají (labioplastika, kde může být odstraněna i přebytečná kůže na klitorisu – předkožka klitorisu).

Bohužel existují „obřezávačky“ na různých místech světa a berou vše, tím ženě zničí sexuální život, což v žádném případě není správné! Vede je k tomu nevzdělanost a nevědomost, zdaleka to nedělají jen muslimové, patří to do zvyků a tradic v některých oblastech, které to hloupě praktikují dodnes. Infibulace, faraonská obřízka, excize, klitoridektomie – to vše jsou druhy ženské obřízky, které jsou v islámu zakázané.

Úprava nebo odstranění předkožky klitorisu (pokud je přebytečná a nebo není v normě) spadá pod dnešní labioplastiku a odborně se nazývá – Labioplastika s redukcí klitoridální kapuce. V realitě si pak stačí dohledat pár konverzací na toto téma, některé ženy podobné problémy skutečně mají a chtějí podstoupit chirurgický zákrok… Co se týče všeobecně jiných plastických operací (zkrášlování, apod.), jde o naprosto jiné případy a důvody, proto v islámu povolené nejsou.

Vysvětlení k tomu, proč je v určitých případech ženská obřízka v islámu povolená – doporučená 

Tento problém je spojený s hypertrofií/zvětšením vnitřních labií, kterého nejčastější příčina je pravděpodobně vrozeného a hormonálního původu. Zvětšení může být viditelné už od narození, ale nejčastěji je viditelné v pubertě. Navíc nejčastější příčina zbytnělé převislé předkožky klitorisu je kromě hormonalního původu chronická iritace, která také velkou mírou přispívá ke zvětšení. V neposlední řadě a v menší míře, své udělají i hormonální změny v průběhu těhotenství a změny spojené s věkem.

Redundantní kůže v oblasti klitorisu způsobuje problémy ne jenom v každodenním životě (nepohodlnost a tření při chůzi, v těsném oblečení, spodním prádle) ale i při jiných aktivitách jako je sport (běh, kolo, atd.) a saunování.
Nezanedbatelné je i zvýšené riziko infekce, stejně jako u mužů, kteří podstupují obřízku např. z hygienických důvodů.

Konkrétně v případě velkého přebytku kůže, může nahromaděná smegma způsobovat svědění, zapařeniny až druhotné infekce a nasledně pseudofimózy.  Operace – redukce předkožky může pomoct v prevenci za předpokladu správné hygieny.

Stejně důležitý je sexuální aspekt, vzhledem k tomu, že při velkém nahromadění duplikatury kůže je klitoris zanořený (doslovně pohřbený) a hodně těžko dostupný pro stimulaci, což zabraňuje ženě dosáhnout vzrušení a nasledně orgazmu. Mnoho žen tvrdí, že se po této operaci jejich sexuální život zlepšil spolu s jejich sebevědomím.

Mužská obřízka (mužskou obřízkou rozumíme chirurgické odstranění předkožky, která pokrývá žalud penisu) patří do náboženství, je to povinnost a nedílnou součástí péče o čistotu, patří i do judaismu a křesťanství.

Názor podporující mužskou obřízku stále více zaznívá i z lékařské odborné veřejnosti, kde je považována za příklad vhodné klinické prevence některých infekcí a specifických poruch močopohlavního ústrojí vázaných na předkožku.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama