Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Veřejný dopis pro pana Tomia Okamuru

Srdečně Vás zdravím, pane Tomio Okamuro, přemýšlela jsem dlouho, jestli Vám napíšu dopis a nemám jinou možnost. Hned na úvod svého dopisu upozorním, že mě nikdo neplatí a píšu sama za sebe jako obyčejný občan této země, který má právo vyjádřit svůj názor, za což jsem ráda.

Jste osoba, která je veřejně známá tím, že zneužívá lidskou neznalost a slabost k dosažení svých cílů. A díky tomu jste dnes tam, kde jste, nic jiného v tom není.
Vaše názory na islám mi nevadí a ve skutečnosti mě ani nezajímají, nepotřebuji od nikoho, aby měl rád moje náboženství, ale Vy vyvoláváte v lidech strach z muslimů a to se mi nelíbí. Dovolte, abych Vám připomněla, že muslimové jsou stejní lidé jako všichni ostatní s každodenními starostmi i radostmi.
Veřejně svými výroky šíříte nenávist i vůči nám Romům, zpochybňujete utrpení obětí romského holocaustu a na sociálních sítích mluvíte o tom, že Romové jsou podle Vás jedno ze dvou největších bezpečnostních rizik! A v minulosti jste se též mnohokrát vyjádřil negativně na adresu romské menšiny. Chcete mi snad říct, že pokaždé, když něco prohlásíte, máte horečku 39?
V každé národnosti jsou špatní a dobří lidé, neexistuje žádné „oni všichni“. Pokud se někdo dopustí přestupku nebo trestné činnosti, existují příslušné orgány, které situaci vyřeší. Zakony platí pro všechny stejně. Pokud se lidé chovají slušně a dodržují všechny zákony dané země, proč by nemohli žít společně ve vzájemné toleranci a respektu?
Co se týče teroristů, v každém náboženství existují extrémní skupiny, které se pro dosažení svých cílů na oko hlásí k náboženství a vybírají si z něj jen to, co si můžou věrohodně vykládat s vlastní interpretací, bohužel. Nemusím Vám připomínat, že muslimů je na světě více jak miliarda a půl, teroristické organizace nepředstavují ani jedno procento z již zmíněné miliardy a půl muslimů! Teroristické útoky jsou páchané i v muslimských zemích a ve velkém. A při teroristických útocích v nemuslimských státech umírají i muslimové. Ale to Vy jistě dobře všechno víte, jen se Vám tato skutečnost nehodí do Vaší kampaně.

Z mého pohledu jste velice nebezpečný člověk pro tuto společnost. Dříve jste k dosažení svých cílů kritizoval Romy, momentálně používáte jako zástěrku již spáchané teroristické útoky, uprchlíky, kteří k nám ve skutečnosti nechtějí a islám, tím zastrašujete lidi.
Vy jste se ani navyjádřil k případu, kdy se děti po zveřejnění fotografie prvňáčků staly terčem kyberšikany! Proč, protože šlo převážně o muslimské a romské děti? Připadá Vám to v pořádku? Mně ne! A neříkejte mi, že se nemůžete vyjadřovat ke všemu, co se kde stane. Když se můžete vyjadřovat na svých facebookových stránkách k některým případům mimo ČR, tak jste se mohl vyjádřit i k tak vážnému případu, kdy šlo o děti a rasovou nesnášenlivost v naší zemi.
Také musím zmínit, že mezi Vaše příznivce patří kromě islamofobů také xenofobové a rasisté, kteří nemusí zůstat pouze u výhrůžek na sociálních sítích, pár případů už tu máme. To jsou podle mého tzv. „vlastenci“ nebo-li radikální islamofobové, xenofobové a rasisté.
A kdy se od nich distancujete? Budete se distancovat od toho, že na ulici slovně napadají zahalené ženy a na sociálních sítích vyhrožují smrtí? Jste to právě Vy, kdo neustále mluví o zastavení „islamizace“, oni to můžou vnímat jako povolení k tomu, aby se takto chovali. A co uděláte, pokud nedej Bože dojde k vážnému napadení muslimky s následkem smrti? Co říkáte na případy mimo ČR, kdy muslimové byli právě napadeni a zabiti kvůli náboženské a rasové nesnášenlivosti? My muslimové se veřejně distancujeme od teroristických útoků. A Vy? Prohlásil jste někdy, že ti muslimové byli nevinní lidé a nikdo neměl právo je zabíjet? Slyšel jste o důchodci, mimochodem Váš fanoušek, který spáchal teroristický útok? Uvědomujete si, kolik nevinných lidí mohlo přijít o život jen kvůli tomu, aby vzbudil větší nenávist vůči muslimům? Proč se k tomu nevyjádříte na sociálních sítích a nenapíšete k tomu svou oblíbenou větu: „Co si o tom myslíte Vy, napište nám do komentářů.”

Necítím k Vám nenávist, je mi Vás spíše líto, Vaše touha po moci i nenávist je příliš silná a jste tím zaslepen.
Nikdo Vaši stranu ani Vás by neměl brát na lehkou váhu, i když se mnohokrát člověk pousmíval, ale nezapomeňme, že jednou už tu obrovská touha po moci i nenávist byla a díky tomu přišlo o život více než 60 milionů nevinných lidí. Proto si nepřeji, aby člověk jako Vy, měl v České republice vysokou funkci. Včera toho ve sněmovně zaznělo tolik, že byste se opravdu měl zamyslet a z funkce odstoupit sám a pokud ne, celou záležitost by měla vláda opět navrhnout k projednání.
A prosím Vás, Vy se vůbec nezmiňujte o demokratických volbách, protože jste to právě Vy, kdo „bojuje“ proti každému, kdo s Vámi nesouhlasí. A o Vašich stránkách v tomto směru snad ani psát nebudu, tam jste rozdal snad větší počet banů, než jsou Vaši samotní sledující. Proč? Jiný názor nepřijímáte? A v čem je tedy ta Vaše demokracie, jen v tom, co Vám vyhovuje?

Je mi jasné, že tento veřejný dopis je z 90% k ničemu, pár „vlastenců“ mi přijde vulgárně vynadat, jak je jejich zvykem a tím to nejspíš skončí, ale já cítím klid, protože jsem promluvila tímto dopisem přímo k Vám a napsala jsem vše, co jsem měla na srdci.

S pozdravem, Julinka

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama