Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Proč je každý terorista muslim?

V první řadě bychom si měli všichni uvědomit, že teroristé jsou nepřátelé všech. Teroristické útoky jsou páchané všude, terorismus není žádná hra na muslimy a nemuslimy.

Můj názor – je to pouze mediální nálepka, která je populární už řadu let. Cokoliv udělá člověk, který má arabské jméno, původ a nebo zakřičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký), okamžitě se všude píše – muslim – terorista. Potom se k tomu přihlásí tzv. ISIS a je vymalováno. Nikoho už dále nezajímá výpověď rodiny, která mluví o tom, že útočník nebyl praktikující muslim apod. Samotný výkřik Alláhu Akbar nutně neznamená, že dotyčný je praktikující muslim a chystá se udělat správnou věc spojenou s náboženstvím. Někteří muslimové jdou krást a řeknou před tím bismilláh (ve jménu Boha), přitom krádež v islámu je zakázána. Stejně tak zabíjení nevinných lidí nepatří do učení islámu a je úplně jedno, jakého jsou ti lidé vyznání či původu.

Proč tedy vykřikují Alláhu Akbar? Je to podobné, jako tady v České republice lidé velmi často říkají „Ježišmarjá” nebo jen „Ježiš”! Říkají to i ateisté a je to síla zvyku, nemá to s vírou nic společného. Především se to říká při obrovských emocích, ať už pozitivních či negativních. Fráze Alláhu Akbar je na tom podobně. I arabští křesťané používají „Alláhu akbar”. 

Marwa Al-Sherbini byla ubodána v soudní síni pachatelem, který ji na dětském hřišti v Drážďanech obtěžoval kvůli jejímu zahalení. Bylo jí 31 let a byla matkou.

Deah Shaddyh Barakat, jeho manželka Jusor Mohammad a její sestra Razan Mohammad Abú-Salha, byli zavražděni pachatelem, který se netajil tím, že nenávidí náboženství. Všichni to byli velmi úspěšní studenti a nebyli to radikální muslimové. Třiadvacetiletý Barakat, který si dodělával doktorát, se podílel na mnoha charitativních akcích. Angažoval se v organizacích poskytujících zubařské služby syrským a palestinským uprchlíkům na Blízkém východě, ale i bezdomovcům ve Spojených státech.

Nabra Hassan, sedmnáctiletá studentka, která byla zavražděna v pozdních hodinách v blízkosti mešity.

Reklama

Šestadvacetiletý Devin Kelley vystřílel po začátku mše kostel, 27 mrtvých.

Osmadvacetiletý Andreas Lubitz záměrně naletěl do hory poté, co se v pilotní kabině sám zamkl, usmrtil 150 osob.

Už je takovým pravidlem, cokoliv udělá člověk (těch vražd a útoků je několik), který nemá arabské jméno a nehlásí se k náboženství islám, píše se o něm jako o nemocném, má psychické problémy apod., nepíše se o něm jako o teroristovi. Pokud někde něco dělá skupina lidí, nikdy se to nespojuje s náboženstvím a nebo s jejich myšlením, i když v místě probíhá genocida jiného obyvatelstva, nic takového se nikde nedočtete.

Zkrátka jde o to – i ten s tím arabským jménem hlásící se k islámu je duševně nemocný člověk a nebo jde o organizovanou skupinu, která chce jen zlo, má své cíle a náboženství používá jako zástěrku. Vždy by za to měli být souzeni ti lidé a nebo ta skupina, nikdy ne všichni muslimové po celém světě. I když se s nimi společně hlásíme ke stejnému náboženství, kolektivní vina neexistuje. Pokud někde něco udělá Čech křesťan, který se hrdě hlásí ke svému původu a víře, znamená to snad, že všichni Češi jsou stejní a mají za to nést zodpovědnost? Nemyslím si.

Pokud dneska jsou vrazi označováni za teroristy, měl by tak být tedy označován každý, kdo zabije nevinné lidi bez ohledu na jméno, původ či vyznání. Takhle by to bylo spravedlivé, ale to bychom asi chtěli příliš. Žijeme v době, kdy tato nálepka patří pouze těm, kteří se hlásí k náboženství islám, to je důvod, proč každý terorista je muslim a těžko říct, jestli se to změní.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama