Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Konvertité? Musíte? Hrajete si na Araby?

Mnozí lidé si konverzi vysvětlují tak, že přeci musel(a)!
Nikdo nemusí nic, je to každého rozhodnutí. Pokud někdo konvertuje kvůli někomu/něčemu, já osobně to vidím jako zoufalství a touhu po tom, co nebude existovat ani po změně náboženství. Cokoliv, co je předstírané a není od srdce, dlouho nevydrží. Každý člověk si přeje být šťastný, pokud si na něco budeme hrát, co se nám ve skutečnosti hnusí, je nereálné být šťastný.

Víra je něco, co se člověk nemůže naučit, buďto věříš a nebo nevěříš. Víra je něco, co se člověku nedá vnucovat, buďto to tam je nebo není.

Skutečnost je tedy taková, pokud někdo má potřebu hledat, najde to prostřednictvím někoho (přátelé, známí, spolužáci…) a někdo prostřednictvím něčeho (internet, knihy, návštěva muslimské země…) Každý konvertita má svůj životní příběh a věřte tomu, žádný člověk s tím nemá nic společného kromě toho, že v některých případech byl prostředníkem k poznání islámu.

Dále velmi často opakovaná otázka: „Hrajete si na Araby?“

Konvertování nemá nic společného s národností. Islám, jako náboženství, je pro celé lidstvo, muslimové existují po celém světě a největší muslimská země je Indonésie, což nejsou Arabové, že? Podobné hlášky jsou tedy spíše spojené s nevědomostí či neznalostí některých lidí.

Každý člověk má právo žít si svůj život a ostatní lidé by to měli respektovat i v případě, že nesouhlasí. Člověk, který konvertoval, se nejspíš modlí, nejí vepřové, nepije alkohol, změnil šatník. Ale? Je to stále stejný člověk, stále je vaším spolužákem, kamarádem, kolegou v práci a podobně. Stále je to váš syn nebo dcera, bratr či sestra, pořád je součástí celé rodiny.
Jsou snad horší věci, než víra v Boha. 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama