Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Je to takíja, muslimové nejsou mírumilovní!

Lžete ve všem, máte to přeci povolené v islámu! 

Takíja – co není na srdci, ale pouze na jazyku. Tento výraz pochází od muslimů šíitského směru, ti v době konfliktů po smrti proroka Muhammeda používali tuto metodu a předstírali sunnitskou víru, aby se dostali blíže k sunnitům. Nebylo to jen v případech, kdy byli ohroženi na životě, byla to taktika pro získání vyšší moci apod. U sunnitů tato tzv. takíja neexistuje, je pouze zaznamenané, že ve válce, kdy byli pronásledováni a mučeni, pod výhružkou smrti někteří zapřeli svou víru, jiní ale ne, a v takovém případě zemřeli jako mučedníci.

„Na toho, kdo zapře Boha poté, co již uvěřil – kromě toho, kdo byl donucen, zatímco srdce jeho klidné bylo ve víře – a zejména na toho, kdo hruď svou nevíře otevřel, dopadne hněv Boží a pro něj je připraven trest nesmírný.“ Korán 16:106

Reklama

V islámu je lež hřích a také je znakem pokrytectví! 

Vy nesmíte mít za přátele nemuslimy!

Z doby proroka Muhammeda je známé, že se jeho manželka přátelila s nemuslimkou, která je navštěvovala doma, chovali se k ní přátelsky a laskavě, také si před ní Ájša odkládala hidžáb. Sám prorok Muhammed se stýkal, jednal a spolupracoval s nemuslimy. Přijímal dary a daroval. Doplňuji: Muslimové mají povolené brát si za manželky křesťanky a Židovky. Jak tedy někdo může mluvit o nějakém zákazu přátelství s nemuslimy, když Bůh povolil dokonce manželství, které zasáhne celou rodinu a spojí ji. 
O co tedy jde? Jde o dobu, kdy byla válka, muslimové se tehdy nesměli přátelit s těmi nemuslimy, kteří bojovali proti nim (zabíjeli je, vyháněli, věznili, týrali atd.) Bylo naprosto zavrženíhodné, aby s nimi muslimové navazovali blízké vztahy a nebo dokonce, aby s nimi spolupracovali proti muslimům.
Máte povolené se na nás usmívat a v srdci nás proklínat! To je postavené na stejném základě, tedy v určité době, pro určité lidi. 

A všeobecný názor na přátelství, každý muslim by si měl velmi pečlivě vybírat své přátele, ať už jsou to muslimové nebo nemuslimové. Muslim nemusí být druhému muslimovi dobrým příkladem jen proto, že je to prostě muslim, kdepak. Na druhou stranu je logické, pokud se vám někdo z nemuslimů vysmívá kvůli víře,  jste pro něj terčem vtípků kvůli svému hidžábu – oblečení, abstinenci alkolholu atd., samozřejmě s takovým člověkem asi nějaké přátelství budovat nebudete a není to vůbec kvůli jeho nevíře. Je to kvůli tomu, že vás nedokáže přijmout, tolerovat a respektovat takového, jakým jste. Víte, člověk nemusí mít vůbec rád náboženství toho druhého, ale respekt je základ mezilidských vztahů.

Mají muslimové zájem o společné soužití s nemuslimy?

Neznám nikoho, kdo by ten zájem neměl, jsme stejní lidé jako vy, s každodenními starostmi a radostmi. Máme jen svou víru, což není žádnou překážkou k tomu, abychom nemohli být sousedé, spolužáci, kolegové a především přátelé. Styl oblékání také není žádnou překážkou a zdaleka nemusí jít jen o muslimy či náboženství, existují různé subkultury, které preferují určitý způsob oblékání, celkové vizáže atd. Nevidím důvod, proč bychom se s takovými lidmi neměli bavit. 

Jaké jsou aktivity muslimů v České republice?

V neděli 3. dubna 2016 se v pražské mešitě na Palmovce uskutečnil společný oběd, na který vás srdečně pozvali pražští muslimové: https://youtu.be/3Jth3LSbN_w

#Ne mým jménem: https://www.hatefree.cz/blog/118-aktuality/699-ne-nasim-jmenem

Článek Romany Červenkové na téma pejskové:  https://romanacervenkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=467771

Rozhovor s Kateřinou Gamal Richterovou: https://www.lidovky.cz/urazet-muslimy-je-stejne-absurdni-jako-zabijeni-nevinnych-rika-ceska-muslimka-1yg-/zpravy-domov.aspx?c=A151116_143319_ln_domov_sk

Sociální experiment – Jsem muslimka, člověk, jako ty! Kdo jsem pro tebe? Napiš: https://youtu.be/9aR_Egw13CU

Sociální experiment – Muslimka rozdávala v centru Prahy bílé růže jako symbol míru: https://youtu.be/p4NYMMTY00Y

Muslimové ve spolupráci se svými nemuslimskými přáteli zrealizovali projekt, ve kterém rozdávali úsměv:https://www.facebook.com/MuslimskaObecvPraze/videos/1509843235765378/

Dopis pro ISIS od Eman Ghaleb:https://ghaleb.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=575611

Muslimové demonstrovali v Praze společně proti terorismu. 

CE420BCA-86E6-4BF9-938F-35A8C9FECADA

Mohla bych pokračovat a napsat o akcích, které nejsou extra medializované, jako například Ugarit, Přátelské dny v Teplicích nebo Setkání s arabským světem. Každý pátek v Praze muslimové společně rozdávají jídlo bezdomovcům a zúčastňují se akcí, které neorganizují, jako například společné snídaně, kde jsou také Židé, křesťané, ateisté a lidé různých etnických či jiných skupin. 

Všichni máme jeden cíl, ukázat, že jsme proti terorismu spolu s Vámi.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama