Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Islamofobové

Máme po volbách a někdo by si mohl říct, že to tady jde do háje a balí kufry, také jsem takto vtipkovala. Ale když se nad tím zamyslíme, nic není ztracené a musíme se na to koukat realisticky, dostala se tam prostě nevědomost a kampaň založená na strachu. Z jedné strany to dokážu pochopit, on nikdo nechce, aby mu někdo něco zakazoval – přikazoval, znásilňoval děti a nebo řezal hlavy, logické, to nechce žádný člověk. A když vás tímto někdo bude zastrašovat, není se čemu divit, že to dopadne tak, jak to dopadlo.

Ihned po volbách přišlo muslimům několik zpráv, některé byly povzbuzující a některé vtipně islamofobní.
2017-10-31_1657322017-10-31_165807

Mně napsala paní, která konstatovala, že tady žádné muslimy v žádném případě nechce! Ale když se tak kouká na můj profil, nechala by zde tedy jen ženy, protože asi nebudeme až tak špatné! A o tom to je, to je střed celého problému. Lidé v České republice nepřijdou s muslimy moc do kontaktu. Vědí jen to, co jim řeknou média (parlamentní listy především) a nebo tedy někteří „úžasňáci“ z politiky. Podle mého názoru je to špatně, lidé by spolu měli komunikovat, i když třeba jen přes sociální sítě, ale alespoň něco! Z vlastní zkušenosti vím, že někteří islamofobové hledají komunikaci s muslimy a stojí o výměnu názorů. A to je jen dobře. Já osobně nestojím o nadávky, urážky a opravdu ubohé vyjadřování, takové případy ihned blokuji a nebudu s nimi ztrácet čas. Ale v opačném případě jsem pro, jak už jsem mockrát napsala, nikdo nemusí mít rád naše náboženství ani nás, ani mě, ale můžeme se vzájemně respektovat a o tom to je.

Pokud začnete komunikovat s muslimy, možná přijdete na to, že jsou to úplně normální lidé s každodenními radostmi a starostmi stejně tak jako vy! Tohle je totiž jediný způsob, jestli se někam chceme posunout.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama