Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Islám, který je ten správný?

Islám je jen jeden, ale muslimů existuje více jak jedna a půl miliarda. S jednou skutečností by se měl seznámit každý člověk, ne každý muslim je praktikujícím muslimem. Názory a chování některých muslimů nemají s náboženstvím nic společného a jsou to většinou rodinné zvyky, tradice či kultura daného národa. Proto nelze každý názor a chování muslima spojovat s náboženstvím.

V každém náboženství jsou extrémní lidé nebo sekty, Světlo světa, Ku Klux Klan (KKK), Lehava, Budhistické hnutí 969 a podobně. Islám tomu není výjimkou!
Někdo, kdo má potřebu upravovat původní učení, vybírat z něj účelově jednotlivé statě bez jakéhokoli kontextu, nemůže být nazýván stoupencem náboženství.
Náboženství je na světě především proto, aby vedlo lidi k dobru, milosrdenství, a nikoli přesně k opaku.
Účelově se dá číst Tóra, Korán a účelově je možné vykládat jednotlivé verše i z Bible.
Pokud člověk chce, může vyčíst podporu terorismu, násilí, vražd a diskriminaci žen ve všech těchto zmíněných svatých knihách.
Islámští extrémisté nemají úctu k islámu, ke kterému se na oko hlásí. Teroristické islámské organizace nepředstavují ani jedno procento z již zmíněné jedné a půl miliardy muslimů.

Islám je náboženství, které má nejvíce konvertitů. Kdyby byl skutečně tak radikální, konvertovali by k němu lidé ze všech koutů světa?
Říká se, že žena v islámu nemá práva a je diskriminována, konvertovala by v takovém případě k islámu nějaká žena? Existovala by vůbec nějaká muslimka?

Je dobré dívat se na věci trochu s nadhledem a nenechat se pohltit nenávistí k něčemu, co vlastně člověk ani nezná.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama