Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Islám, homosexualita a muslimové

Homosexualita z náboženského hlediska je zakázána, to je jasné a nemá smysl se v tom hrabat. Upřesníme si ale, co přesně je harám (zákaz), protože to, že se někdo cítí být „jiným“ či někoho miluje, ještě nutně neznamená něco špatného. V islámu se považuje za hřích sexuální poměr mezi stejným pohlavím a není to jediný zákaz, co se týče sexu. Islám všeobecně zakazuje cizoložství, anální sex, pohlavní styk během menstruace, všechny možné úchylky (pedofilie, nekrofilie, zoofilie apod.) a orální sex nesmí nahrazovat normální pohlavní styk. 

Musíte zabíjet homosexuály? 

Obrovský nesmysl, muslimové mají zakázané kohokoli zabíjet! Existuje pozemský trest dle islámu, který patří mužům (pohlavní styk mezi muži), ale ten musí splňovat podmínky k jeho vykonání a navíc jen v muslimské zemi, kde je islámská vláda a šaríatský soudní systém, trest můžou vykonat pouze a jedině příslušné orgány, ne lidé na ulici. U žen (sexuální poměr mezi ženami) je to trochu jiné, protože v jejich případě není určen konkrétní trest, a tak se rozhodnutí nechává na soudci. Ale není možné, aby byl člověk potrestán na základě sousedských drbů, vše musí být u soudu jasně prokázáno a nesmí kolem toho být sebemenší pochybnost. 

Takhle to má být z islámského hlediska, samozřejmě existuje pár případů, kdy někteří vzali „spravedlnost“ do vlastních rukou, ale u těchto lidí bohužel hraje v hlavní roli nevzdělanost v islámu a upřednostňování nějakých vlastních pocitů a zásad. 

Dá se tedy zkráceně říct, pokud si to ti lidé praktikují ve svém soukromí, nenarušují tím společnost (muslimská země) a nikomu tím neubližují, nikoho to nezajímá a zajímat nebude, před Bohem je zodpovědný každý sám za sebe. 

Proč je za pohlavní styk mezi muži dle islámu tak přísný trest? 

Pokud se podíváme na islámské trestní právo, tak tresty jsou všeobecně velmi přísné. Například za kapsářství je trest setnutí části ruky, za úmyslné zabití nevinného člověka je trest smrti apod. Z mého pohledu byly nastavené vysoké tresty, aby v muslimské společnosti byla co nejmenší kriminalita a aby fungovala střední cestou a neškodilo jí nic z toho, co je v islámu jasně zakázané. 

Nenávist k homosexuálům 

Každý člověk má k homosexualitě svůj osobní postoj a nezáleží na národnosti nebo náboženství. Mně například vůbec nezajímá, co si kdo dělá ve svém sexuálním životě. Bavím se naprosto s každým a nemám s tím žádný problém. Dotyčný mi nebude vyprávět nějaké své detailní sexuální zážitky stejně tak, jako mi je nebude vyprávět heterosexuál a ani já jemu, pochopitelně. Lidé běžně komunikují o každodenních záležitostech, ale téma sex jde stranou. Většina muslimů, které znám, to má nastavené podobně. 

A samozřejmě existují i tací, kteří homosexuály zkrátka nemusí a přijde jim to všechno odporné, to ale existuje všude. Kolik je nemuslimů, kteří nemají zrovna pozitivní názor na homosexualitu a nejdradši by každého homosexuála zabili? Něco takového máme dokonce i v politice, tudíž opravdu nemusíme předstírat, že jsme nejtolerantnější národ světa. Několikrát jsem četla komentáře a slyšela názory na adresu homosexuálů, jaké jsem v životě nečetla ani neslyšela ze strany muslimů. 

Rodina  

Protože v islámu je to zakázané – rodina se v takové situaci k těmto lidem většinou postaví zády, pokud se k tomu doma přiznají. Považují to za velkou ostudu a přeruší s tou osobou veškeré kontakty. Muslimští homosexuálové se ve většině případech tedy radši se svou orientací doma nechlubí, i když rodiče určitě vědí, jen to nemají potvrzené a tak převládá nejistota a zároveň naděje. Což je pro obě strany přijatelnější, než kdyby si zničili celou rodinu. 

Prague Pride a muslimové 

Každoročně vidíme při této události mnohem více muslimů, proč, není to pokrytecké? Z mého pohledu nejde vyloženě o podporu homosexuálů, jde o lidskost a podporu práva žít si život tak, jak si sami zvolíme. To je důvod, proč na tuto událost chodí stále více muslimů, aniž by byli homosexuální. Jestli je to správně nebo špatně, netuším, každopádně je to každého věc a nikomu do toho nic není. 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama