Reklama
 
Blog | Julinka Fatum Lerari

Islám, homosexualita a muslimové

Homosexualita z náboženského hlediska je zakázána, to je jasné a nemá smysl se v tom hrabat. Upřesníme si ale, co přesně je haram (zákaz), protože to, že se někdo cítí být „jiným“ či někoho miluje, ještě nutně neznamená něco špatného. V islámu se považuje za hřích sexuální poměr mezi stejným pohlavím a není to jediný zákaz, co se týče sexu. Islám všeobecně zakazuje cizoložství, anální sex, pohlavní styk během menstruace, všechny možné úchylky (pedofilie, nekrofilie, zoofilie apod.) a orální sex nesmí nahrazovat normální pohlavní styk. 

Musíte zabíjet homosexuály? 

Obrovský nesmysl, muslimové mají zakázané kohokoli zabíjet! Existuje pozemský trest dle islámského práva, který patří homosexuálům, ale ten musí splňovat podmínky k jeho vykonání a navíc jen v muslimské zemi, která se řídí pouze a jedině právem šária (taková země neexistuje), příslušnými orgány a ne lidmi na ulici. Není možné, aby někdo na základě sousedských drbů někoho zabil, homosexualita musí být jasně prokázána a nesmí kolem toho být sebemenší pochybnost.

Takhle to má být z islámského hlediska, samozřejmě existuje pár případů, kdy muslimové vzali „spravedlnost“ do vlastních rukou, ale u těchto lidí bohužel hraje v hlavní roli nevzdělanost celkově, nevzdělanost v islámu a upřednostňování nějakých vlastních pocitů a zásad. 

Dá se tedy zkráceně říct, pokud si to ti lidé praktikují ve svém soukromí, nenarušují tím společnost (muslimská země) a nikomu tím neubližují, nikoho to nezajímá a zajímat nebude, před Bohem je zodpovědný každý sám za sebe. 

Proč je za praktikování homosexuality dle islámu tak přísný trest? 

Pokud se podíváme na islámské právo, tak tresty jsou všeobecně velmi přísné. Například za kapsářství je trest setnutí části ruky, za úmyslné zabití nevinného člověka je trest smrti apod. Z mého pohledu byly nastavené vysoké tresty, aby společnost fungovala střední cestou. 

Nenávist k homosexuálům 

Každý člověk má k tomu svůj osobní postoj a nezáleží na národnosti nebo náboženství. Mně například vůbec nezajímá, co si kdo dělá ve svém sexuálním životě. Takže se bavím naprosto s každým a nemám s tím žádný problém. Dotyčný mi nebude vyprávět nějaké své detailní sexuální zážitky stejně tak, jako mi je nebude vyprávět heterosexuál a ani já jemu, pochopitelně. Lidé běžně komunikují o každodenních záležitostech a tohle jde v normální komunikaci stranou. Většina muslimů, které znám, to má nastavené podobně. 

A samozřejmě existují i tací, kteří homosexuály zkrátka nemusí a přijde jim to všechno odporné, to ale existuje všude. Kolik je nemuslimů, kteří nemají zrovna pozitivní názor na homosexualitu a nejdradši by každého homosexuála zabili? Něco takového máme dokonce i v politice, tudíž opravdu nemusíme předstírat, že jsme nejtolerantnější národ světa. Kolikrát jsem viděla komentáře a slyšela názory na adresu homosexuálů, jaké jsem v životě neslyšela ani neviděla od muslima. 

Rodina  

Vzhledem k tomu, že v islámu je to zakázané, rodina se k těmto lidem většinou postaví zády, pokud se k tomu doma přiznají. Považují to za velkou ostudu a přeruší s tou osobou veškeré kontakty. Muslimští homosexuálové se ve většině případech tedy radši se svou orientací doma nechlubí, i když rodiče určitě vědí, jen to nemají potvrzené a tak převládá nejistota a zároveň naděje. Což je pro obě strany přijatelnější, než kdyby si zničili celou rodinu. 

Prague Pride a muslimové 

Každoročně vidíme při této události mnohem více muslimů, proč, není to pokrytecké? Z mého pohledu nejde vyloženě o podporu homosexuálů, jde o lidskost a podporu práva žít si život tak, jak si sami zvolíme. To je důvod, proč na tuto událost chodí stále více muslimů, aniž by byli homosexuální. Jestli je to správně nebo špatně, netuším, každopádně je to každého věc a nikomu do toho nic není. 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama